نگهداری شیشه اتومبیل

نگهداری شیشه اتومبیل

نگهداری شیشه اتومبیل

یکی از مشکلات بزرگی که رانندگان در فصل سرما با آن مواجه هستند یخ زدن شیشه های اتومبیل و به خصوص شیشه جلویی می باشد. در زمستان به علت سرمای شدید هوا و بارش برف لایه ای از یخ شیشه ها را می پوشاند که این پدیده موجب کاهش دید راننده و آسیب رسیدن به خودرو می شود. بسیاری از صاحبان خودرو برای از بین بردن این یخ زدگی ها اقدام به تراشیدن آن ها می کنند که این عمل وقت گیر بوده و هم ممکن است باعث ایجاد خش و خراش خواهد شد. در روزهای سرد سال به منظور حفظ ایمنی خودرو و سرنشینان آن باید به پنجره های اتومبیل اهمیت داده شود.

استفاده از آب معمولی در شیشه شور باعث کاهش عمر تیغه ها و گرفتن نازل آب پاش و سوختن زودتر از موعد پمپ آب پاش خواهد شد.

تمیزی و شفاف بودن شیشه اتوموبیل به ظاهر آن جلوه ای خاص می بخشد. گاهی ممکن است هنگامی که خودرو در حال حرکت است، آلودگی های محیط و گرد و غبار موجود در هوا، روی شیشه ماشین بنشیند و آن را کثیف کند. بهترین راه حل ممکن در این زمان استفاده مخزن آب شیشه شوی ماشین می باشد. مخزن شیشه شوی دارای قابلیت اضافه کردن مواد شوینده است؛ اما موضوعی که اهمیت پیدا می کند نوع شوینده افزوده شده است، برای آن که به شیشه و دیگر اجزا آسیب نرسد. قرص شوینده DYNO-TAB محصول کشور آمریکا ، یک شوینده مناسب برای این منظور می باشد. این قرص به مخزن آب شیشه شوی خودرو افزوده می شود و دارای قدرت پاک کنندگی و جلادهندگی به شیشه اتوموبیل است و برای تمیز کردن انواع شیشه کاربرد دارد. قرص داینوتب کنستانتره فاقد آمونیاک و ترکیبات هیدرو کربنی است و بنابراین هیچ اثری از چربی بر روی شیشه و بدنه اتومبیل به جا نمی ماند. این مایع پس از تماس با شیشه قابلیت خشک شدن سریع را بدون گذاشتن لکه دارد.

چند ترفند ساده جهت محافظت از شیشه اتومبیل در سرمای زمستان:

1- شیشه جلو اتومبیل را با کرم پس از اصلاح صورت تمیز کنید.

اگر پنجره‌های ماشین شما همیشه بخار گرفته و تار است، کافیست از کرم‌های نرم‌کننده پوست صورت استفاده کنید. یک لایه از کرم را به روی شیشه داخل ماشین بکشید. با این کار، یک مکانیسم ضد بخار به روی شیشه ایجاد می‌شود و می‌بینید که تصویر بسیار شفاف‌تر از قبل خواهد شد!

همچنین بخوانید:   مکمل سوخت داينوتب (DYNO-TAB)

در آخر باید بگوییم که نیازی هم به صرف هزینه بالا برای خریداری یک افتر شیو گران قیمت نیست، چرا که ارزان‌قیمت‌ترین کرم هم این کار را به خوبی انجام می‌دهد.

2- آینه‌های بغل را با کیسه‌های پلاستیکی بپوشانید.

همه افراد به پارکینگ سر پوشیده دسترسی ندارند و همین موضوع، باعث می‌شود که پس از پایان یک شب برفی خودروی خود را یخ‌زده و پوشیده از برف ببینند. پوشاندن تمام خودرو کار سختیست ولی در مورد آینه‌ها خیر. کافیست با کیسه‌های پلاستیکی و یک کش، سطح آینه را به طور کامل بپوشانید. پس از روشن کردن ماشین و آماده شدن برای حرکت، کیسه‌ها را خارج کرده و از آینه کاملا شفاف لذت ببرید.

3- تیغه‌های شیشه پاک‌کن را درون جوراب‌های قدیمی خود قرار دهید.

استفاده مفید از ابزار و وسایل بلا استفاده نه تنها بد نیست، بلکه در اکثر مواقع بسیار کارآمد و مفید بوده و هست. تیغه‌های شیشه پاک کن در سرما و در اثر پوشیده شدن از برف دچار مشکل می‌شوند و برای این موضوع، پیشنهاد می‌کنیم از جوراب‌های قدیمی خودتان استفاده کنید. جوراب‌ها را بر روی تیغه‌ها بکشید تا تاثیر مفید آنها را در زندگی‌تان بیش از پیش حس کنید!

4- پس از پارک ماشین، شیشه جلو را با یک قالیچه بپوشانید.

زمانی که ابرهای طوفانی را دیدید، یک قالیچه قدیمی، فرش، یا حتی یک زیلوی کهنه را به روی جلوی ماشین خود بکشید. پس از پارک کردن خودرو، زیلو را به طور کامل به روی شیشه جلوی ماشین بکشید تا از چسبیدن برف و یخ زدگی آن جلوگیری کنید. حتی از این راهکار می‌توانید در بوران‌های ناگهانی در جاده هم استفاده کنید.

و در آخر ویژگی های قرص شیشه شور داینوتب:

قرص شیشه شور داینوتب پاک کننده شیشه جلو اتومبیل، محصولی است که آب معمولی را به یک پاک کننده قوی برای مخزن آب شیشه اتومبیل تبدیل میکند.
این محصول تاثیر زیادی در از بین بردن اشکالاتی همچون نوسان آب ، فضولات پرنده ها ،دوده های ناشی از ناپاکی درختان و جاده ها از روی شیشه دارد.
توجه : داینوتب در دمای 32 درجه نگهداری شود . آگاه باشید که این محصول یک محصول تابستانی است و از یخ زدن آب در مخزن اتومبیل جلوگیری نمیکند . لذا در زمستان با محلول ضد یخ استفاده شود.

 

مطالب مرتبط

قرص اکتان داينوتب
مکمل سوخت داينوتب
ترمز ها چگونه کار میکنند ؟

دیدگاهی بنویسید

7 + ده =

بالا